День тактичної медицини

Головна / День тактичної медицини
Минула субота у ЦСпТП «Білий Вовк» пройшла під проводом Дня тактичної медицини. Курсанти «Білого Вовка» відпрацьовували різні елементи надання першої медичної допомоги в умовах, наближених до бойових. Головним завданням було практичне закріплення навичок у поєднанні із тактичними діями бійців підрозділу.

Увесь тренинг складався із трьох частин. Перша являла собою практичне заняття із накладання пов’язок на різні ділянки тіла, в залежності від поранень, у другій частині тренувань курсанти проводили огляд поранених і надавали допомогу за протоколом M-A-R-C-H, і вже наприкінці відбувалось моделювання бойових дій у будівлі з поєднанням тактики і медицини.

Заняття із накладання пов’язок проводив інструктор із тактичної медицини Збройних Сил України. Курсанти «Білого Вовка» дізнались про їх різні типи і специфічні випадки використання. Розбившись на пари, бійці накладали один одному пов’язки в залежності від характеру і місця поранення, окремо розглядались випадки відриву кінцівки і особливості роботи з такими травмами.

Друге заняття проводили інструктори із тактичної медицини «Білого Вовку». Завдання тренування — практичне відпрацювання польової допомоги пораненим в секторі укриття (жовтій зоні). Жовта зона — це місце, захищене від прямого вогню противника елементами природного (пагорби, схили) і штучного (стіни будинків, інженерні споруди) походження. Для виконання завдання курсанти були поділені на декілька груп, у складі яких вибиралися два умовно поранених. Червоним скотчем під одягом бійців були позначені місця поранень. Іншим курсантам групи потрібно було їх оглянути, знайти умовні ушкодження і надати медичну допомогу за протоколом M-A-R-C-H.

Заключним етапом у цей день стало моделювання реального бою між двома підрозділами. Курсанти застосовували тактичні прийоми штурму і оборони поверху будівлі з обов’язковою евакуацією поранених і наданням їм медичної допомоги. При відпрацюванні особливий наголос робився на виконання тактичних маневрів із використанням різних способів евакуації поранених і оперативне реагування на постійну зміну бойової ситуації. Після того, як закінчилась страйкбольна піротехніка, ситуація значно пожвавішала, оскільки підрозділи були змушені застосовувати тактичні хитрощі і влаштовувати засідки. По завершенню відпрацювань діями курсантів були задоволені як інструктори, так і сам особовий склад «Білого Вовка».

Підсумовуючи День тактичної медицини, що пройшов у ЦСпТП «Білий Вовк», хотілося б відзначити високий ступінь підготовки і планування тренінгу та чітку професійну роботу інструкторського активу Центру, завдяки яким курсантам вдалося уникнути банальної стрілянини і відпрацювати тактичні елементи на високому рівні.

Прес-служба ЦСпТП «Білий Вовк»

Швидкий зв'язок

Ви можете відправити нам листа, і ми обов'язково зв'яжемося з вами.