Інструктори «Білого Вовка» повернулись з Волновахи

Головна / Інструктори «Білого Вовка» повернулись з Волновахи
Цього тижня інструктори «Білого Вовка» з тактичної медицини повернулися з чергової поїздки до Волновахи. Протягом чотирьох днів вони проводили заняття з відпрацюванням практичних навичок для бійців 72 бригади (артилеристів, протитанкістів та інших) безпосередньо на місцях базування.
Наші інструктори неодноразово проводили заняття для мобілізованих від полігонів Десни до Широкого Лану, але робота на Сході значно відрізняється від попереднього досвіду.

Случ, інструктор ЦСпТП «Білий Вовк»: «Коли потрапляєш на передову вперше, напевне саме цей день запам’ятовується надовго. Ще вчора ти був у безтурботному Києві, а сьогодні ти в зовсім іншому світі. У річки два береги, що ніби нічим не відрізняються, але… на одному березі наші позиції, на іншому — вороги. Саме там я вперше цілий день ходила в бронежилеті, тому що на ворожому березі були терикони, з яких було добре видно місце, де ми проводили тренінг з бійцями. Мобілізовані, які ще недавно на полігонах в тилу у пів-вуха слухали те, чому їх намагались навчити, бігали і повзали у повній амуніції. Тут до всіх одразу дійшло, що з того берега щось може прилетіти і знання з такт меду врятують життя. Дуже вразило те, наскільки дисципліна в підрозділі залежить від командира. В одному випадку все чітко – курсантам дали командира на час занять, все регламентовано за часом, ніякого алкоголю, в цьому підрозділі нам із гордістю показували санчастину-бліндаж, в якому були і лікар, і ліки. В іншому ж – повний безлад, а з медицини – одна недолуга аптечка на всіх».

Тихон, інструктор з тактичної медицини ЦСпТП «Білий Вовк»: «Ті, хто стоїть на передовій, значно більш мотивовані, ніж ті, хто стоїть у другій лінії. Велика допомога — коли в підрозділі є людина із реальним бойовим досвідом (Афганістан, Іловайськ), тоді на прикладах із його досвіду значно простіше проілюстрували важливість тих чи інших навичок. Цікаво поспілкуватись із людьми, яки працювали з пораненим на різних етапах. Наприклад, під час проведення навчання на одній із гарячих позицій довелось поспілкуватись із бійцями, що першими надавали допомогу солдату, що підірвався на розтяжці. Про цього бійця ми чули ще за місяць тому, коли приїхали на передову вперше. Тоді лікарям медроти у Волновасі довелось витратити багато часу на його порятунок, оскільки в перший же день перебування на фронті він пішов рятувати собаку з мінного поля і підірвався сам. Отримав багато осколкових поранень і найважче з них — поранення в шию».

Кафа, інструктор ЦСпТП «Білий Вовк»: «На передовій я зустріла дуже багато бійців, з якими проводила заняття ще в учбовому центрі «Десна». Тоді, взимку, більшість з них були демотивовані і боялись, що їм «нічого не дадуть», натомість зараз, поруч із броньованою технікою і укріпленими позиціями, солдати почувають себе набагато впевненіше і більш жваво сприймають знання. Передова дисциплінує усіх – тут бронік не дань моді, як у тилу, а життєва необхідність. Іноді місця тренувань прямо проглядались з ворожих позицій і ми шуткували, що сепаратисти можуть освоювати такт мед дистанційно, через бінокль. В свою чергу ми, інструктори, після кожного виїзду дізнаємося багато цікавого і корисного від бійців, яким вже доводилось надавати допомогу собі чи товаришеві у реальній бойовій ситуації. Багато з того, що вони розказують, не вкладається в жоден стандартний алгоритм , як-то пальцева зупинка кровотечі протягом кількох днів або внутрішньовенне вливання фізрозчину із дистильованої води і солі в польових умовах. Але це лише ще раз доводить, що методи надання допомоги, яким ми їх навчаємо, є тільки основою, яка змінюється залежно від ситуації, в яку потрапив боєць».

Прес-служба ЦСпТП «Білий Вовк»

Швидкий зв'язок

Ви можете відправити нам листа, і ми обов'язково зв'яжемося з вами.